Közzétettem a megfejtést! | Ez a halmaz most kicsit lazább… A hívószavakról valamely csoport vagy sor elemeire következtethetünk, ez utóbbiak közül hiányzik az, amelynek neve a megfejtés. A játék leírása << segítség | korábbi sorozat | FUTÓ SOROZAT | PONTVERSENY | Ludus csoport | 50 fordulósra tervezett, képzettársításokra alapuló játékomban a nyár kezdetéig heti 2 feladvánnyal jelentkezem. A megfejtések beküldésére a feladvány szövege alatti alkalmazás szolgál (Facebook-felhasználók küldhetik privát üzenetben is a közösségi oldalról). A játék öröme elsődleges, de pontverseny is zajlik, és a legeredményesebb megfejtők az összesítés után könyvjutalomban részesülnek: a pontozás, a díjazás és a közzététel részletei <katt! Az oldal alján az aktuális forduló megfejtőit és pontszámaikat foglalom táblázatba – a lista naponta többször is frissül, katt: Frissítés – Megfejtők. Súgások: a rásegítő információkat a közzétételt követően kb. 24-24 óra késleltetéssel teszem közzé, mindegyik után 1-gyel csökken a megszerezhető pontszám. A megfejtést magyarázatokkal a feladvány szövege alatt a forduló lezárásaként teszem közzé. Nézzük, mit rejt a
18. feladvány
Ez a halmaz nem zárt, elemeinek száma csökkenthető és bővíthető, esetenként variálható és olyik elemből több is lehet ugyanabban a halmazban. Az első 4 elem azonban roppant tipikus, ezek a több elemből állókban is szinte kötelezően előfordulnak. A 6 jellemző elem közül 5-re az alábbiak alapján asszociálhatunk:
CSOÓRI SÁNDOR
JÓZSEF ATTILA
JEAN-PHILIPPE TOUSSAINT
?
VÉSZI ENDRE
CHRISTIAN MORGENSTERNMegfejtésként annak az elemnek a nevét kérem beküldeni, amelyikre nincs utalás. [a 6. elemnél az asszociáció hangzásbéli]
1. súgás: a hiányzó elemre az utalás lehetne ez is: PETŐFI SÁNDOR | 2. súgás: a halmaz elemeivel szoros mindennapi kapcsolatban állunk, némelyikre azonban különösen jellemző egy-egy napszak.
Megfejtés:
Konyha
A lakás fontosabb helyiségei közül a konyhára utaló hívószó hiányzott.
CSOÓRI SÁNDOR >> Nappali hold (esszékötet) >> NAPPALI SZOBA
JÓZSEF ATTILA >> Háló (vers) >> HÁLÓSZOBA
JEAN-PHILIPPE TOUSSAINT >> A füfdőszoba (regény) FÜRDŐSZOBA
? – a legfontosabbak közül a konyhára hiányzott az utalás
VÉSZI ENDRE >> A hosszú előszoba (regény) >> ELŐSZOBA
CHRISTIAN MORGENSTERN >> Hal éji éneke (vers) >> HALLAz 1. súgásban a Befordultam a konyhára verscím segíthetett.
Köszönöm a játékot, gratulálok a megfejtőknek. A >> következő feladvány
Frissítés – Megfejtők, pontszámok
A lista a megfejtés közzétételééig naponta többször – de nem minden helyes megfejtés beküldése után! – frissül.
A helyes megfejtést beküldők listája | Pontszám>>összesített |
Szegi Hunor | 4 |
Szente-Varga Anna | 4 |
Hernádi Gábor | 4 |
KapitányG | 4 |
Varga István | 4 |
Barna Csaba | 4 |
Homo Ludens | 4 |
Popovics Alexandra | 2 |