Új és használt laptop ökológiai lábnyoma

Energiaigény és anyagforrás, hulladék. Fenntarthatóság

használt laptop ökológiai lábnyom

Minden környezetvédelmi tanulmányban szerepel, hogy az ökológiai lábnyom azt méri: életvitelünknek mennyi környezeti erőforrásra van szüksége. Önmagunk fenntartásának mekkora az energiaszükséglete, mekkora a létezésünk hátterét szolgáló javak előállításának a területigénye szárazföldekből és a tengerfelületekből. Továbbá mennyi terület és mekkora időtartam szükséges a ránk eső termelési folyamatok és a fogyasztásunk által keletkezett hulladék elnyeléséhez.

Fenntarthatóság szempontjából fontos, hogy az ökológiai lábnyomnak több összetevője van, köztük a karbonlábnyom, amely az üvegházhatású gázkibocsátást jelenti. A laptopok előállítása, használata és újrahasznosítása is befolyásolja a karbonlábnyomot.

Általánosságban elmondható, hogy egy új laptopnak sokkal nagyobb az ökológiai lábnyoma, mint egy használt gépnek, mert: Continue reading

Hogyan lehet pénzt keresni utazás közben?

pénzt keresni utazás közben

Valljuk be, hogy legbelül sokan belefáradtunk a monoton munkába, és szeretnénk kiszabadulni a mindennapokból. Erre pedig igazán jó megoldás az utazás. Sokszor azonban úgy érezhetjük, hogy néhány nap, vagy esetleg egy-két hét nagyon kevés arra, hogy feltöltődjünk, arra azonban nincs lehetőségünk, hogy hosszabb ideig utazzunk, miközben hátrahagyjuk a rendszeres bevételt biztosító munkánkat. Szerencsére ma már rengeteg opció van arra, hogy akár utazás közben is bevételre tegyél szert, és így fedezd a költségeidet. Nézzük is meg, hogy milyen lehetőségek várnak. Continue reading

Google első hely

Hogyan kerül egy honlap a google kereső első helyére – helyezés javítás << kérjen segítséget a szakértőtől

SEO: Google első hely

google első hely

Google honlap optimalizálás

Most már ennél alább nem adhatom önjelölt SEO-szakértőként. Első helyen szeretnék lenni a Google első hely kulcsszóval az organikus találati listán, kitalálható, hogy melyik keresőben. Ezt a célt nagyjából akkor tűztem ki, amikor egyrészt kiderült számomra, hogy a nagy keresőmarketing ügynökségek és a jelentős potenciálú webrendszerek felett diszponáló legjobb szakemberek presztízskérdést csinálnak abból, hogy honlapjuk a keresőoptimalizálás és SEO (netán weboptimalizálás) kulcsszavakkal élre kerüljenek (lehetőleg az első oldalon szerepeljenek) és ezért gyilkosan erős  konkurenciaharc alakult ki, másrészt pedig akkor, amikor első különutas sikeremet – hogy tudniillik majd a honlapoptimalizálás keresőszóval leszek első – elértem. Az utóbbi kifejezéssel indított internetes keresések most már évek óta (de tényleg!) az én egyik legfontosabb szakmai blogomat hozzák az 1-3. helyen, írhatjuk a szót akár egybe, akár külön, én bizony első három között vagyok ezzel is:

honlap optimalizálás.

Tehát amikorra kiderül, hogy a két legfontosabb szakmai presztízskifejezéssel nem rúghatok labdába a hivatásszerűen működő profi SEO-szakik és nagy keresőmarketing cégek uralta pályán, illetve kiderült az is, hogy egy láthatóan kevésbé frekventált fogalommal viszont akár első lehetek és ezt a pozíciót hosszú távon meg is tudom tartani, akkor keresni kezdtem magamnak egy új, lehetőleg középnehézségű szókombinációt, olyat, amelyre a SEO-guruk még nem hajtottak rá teljes gőzzel, ellenben könnyen adja magát mint a laikusok részéről történő lehetséges rákeresés fogalma. Sejtésem szerint maga a keresőoptimalizálás mint terminus technikus azért eléggé szűk körben ismert szakszó, szvsz a magyar nyelvterületen ennél is kevésbé ismert az angol S.E.O. rövidítés (persze aki utánaolvasott, ismerheti ezeket), viszont eléggé jól elképzelhető, hogy a témában googlizó netpolgár nem a szakmai szavakkal indít keresőakciót, hanem inkább a saját célja felől közelíti meg a problémát, vagyis azt próbálja megtudakolni, hogy a weboldala hogyan kerülhet a Gugli első helyére (első oldalára). Éppen ezért ilyen keresőkérdéseket gépel be:

  • weblap első Google helyre kerülése
  • hogyan lehet első helyre kerülni a Google-ban
  • online keresés – első találati oldal
  • honlap első 10-be jutása a keresőben
  • google kereső – első hely – helyezés javítás
  • első tíz organikus Goggle-találat közé jutás
  • Google top10-be kerülés
  • 1. kulcsszavas találat az organikus keresőlistán

stb. stb. Nos, ennek értelmében kezdtem azzal a feladattal foglalkozni, hogy a fenti vagy ahhoz hasonló kulcsszavakkal saját honlapom egyikét-másikát hozzam fel az élbolyba a találati listán. Menet közben fogalmazódott meg az a kombináció, amely nem a célt nevezi meg, hanem a folyamatot, és így hangozhat: Google-helyezés javítása. Erre a variációra alig mutatkozik konkurencia, így viszonylag rövid idő alatt sikerült is egy-két weblapommal az élre kerülni. A ‘googleelső’-elemet tartalmazó változatokkal sokkal nehezebb volt top helyezéseket szerezni, jelenleg ott tartok (2015. ősze), hogy a hosszabban megfogamzott lehetséges keresőkérdések többségével a legjobb 2-3-ban mindig benne vagyok, pl: Google első oldalra, helyre kerülés vagy weboldal első 10-be kerülése – ezekre több különböző lapom is az élre jutott, a tömörebbekkel pedig efelé közelítek. A cél, hogy végre legyen top1 helyezésű webegységem a jelen bejegyzés címében szereplő kombinációval. Második már voltam, most harmadik vagyok, de ami kés, az nem múl: gyúrok a sikerre. Ennek érdekében egy új domain alatt – www.weblap.org – új rendszer építésébe is belekezdtem, a googleoptimalizálás aloldal máris feljövőben, a főlap (címoldal) pedig a weblap optimalizálás lehet favorit.

Hasonlóan jártam egyébként a linképítés kulcsszóval is: a gigászok viadalában ezért a szóért nem szállhattam síkra, ellenben megcélozhattam long tail kulcsszavakat, így azzal, hogy a prémium linképítés ára egy másik szakmai blogom most már hosszabb ideje dobogós.

Ezek után talán már arra is illenék válaszolnom, én vajon

hogyan kerülök a Google első oldalára?

első google-oldal: seo

A Google első oldalára kerülni

– pláne helyére. Nos, az aligha várható el tőlem, hogy legféltettebb szakmai titkaimat kiadjam, ám aki szorgosan és rendszeresen olvassa a weboldal optimalizációval és keresőmarketinggel kapcsolatos bejegyzéseimet, az joggal érezheti úgy, hogy megosztottam vele szakmai tapasztalataim javát-velejét. Ám amint az seo-blogomban írom:

Nincs egyetlen gyors receptem arra, hogyan kell a Google-keresőben az  első helyre kerülni – sok-sok igen fontos elvárás létezik, ezeknek érdemes egyenként eleget tenni, de ennél is több az apróság, olyan elem vagy mozzanat, amellyel egy-egy jó pontot lehet szerezni a keresőmogulnál: mind egy picivel közelebb vihet a TOP pozíció megszerzéséhez.

Itt még hozzátenném, hogy a keresőoptimalizálás komplex folyamat, és akkor lehetünk eredményesek, ha elérjük, hogy az igen eltérő munkafázisok egymással organikus egységet alkossanak az optimalizációs folyamat egészében. Eközben nemcsak magát a honlapot kell tartalmi összefüggéseket alkotó szerves egészként értelmeznünk, hanem a webkörnyezetet is. Azaz miközben on-site tartalomoptimalizálást végzünk, már gondolnunk kell egyfelől a tartalommarketingre, másfelől arra, hogy az off-site fázisban milyen kulcsszavas (vagy kulcsszó nélküli) linkekkel fogunk hivatkozni erre a tartalomra. Amikor a weblap szerkezeti felépítésével, html-kódjával, a meta-tagek tartalmával, a kulcsszósűrűség optimális beállításával és más opciókkal bíbelődünk, látnunk kell magunk előtt a szövegkorpuszt és a kettő összehangolásában kell az optimalizációs kulcsszavak megfelelő reprezentációját biztosítanunk, egyben azt is szem előtt tartva, hogy éppen ezekre az előfordulásokra fogunk hivatkozni idegen szájtokról akkor, amikor a céloldal releváns linkprofilját építjük.

Szemantikus keresés és optimalizálás

Kedvenc keresőnk ha web egészén nem is vághatott szemantikus rendet, saját adatbázisára ráhúzva megvalósította a jelentésbeli összefüggések globális fogalmi hálóját, ezért képes kérdéseinkre akkor is választ adni, ha esetlenül, pontatlanul fogalmazunk. Ha a tartalmi kapcsolódások szerinti keresések eredményesek, ez a honlap optimalizálás során is figyelembe kell venni: a tartalom legyen konteksztuális, a linkprofil építésénél pedig igyekezzünk leképezni a kulcsszavak fogalmi hálóját, szemantikus térképét.

seo-googleoptimalizalasSzép és nehéz feladat és elfoglaltság ez. Nekem igazi szenvedélyemmé vált. Olyan stratégiai játéknak fogom fel, amelyben a döntőbíró a játékszabályok többségét nem kötötte az orromra és leginkább csak az eredményből következtethetek vissza arra, jól csináltam-e, amit csináltam. Az meg csak izgalmasabbá teszi a dolgot, hogy nemcsak a versenytársakkal, hanem a mesterséges intelligencia szintjére jutott keresőalgoritmussal is össze kell mérnem kreativitásomat.

Akit mindez bővebben is érdekel, lapozzon át ide:

Google keresés: első oldal / hely

Téma: Első hely a Google keresőben. Bejegyzéseimet olvasva megtudható, hogyan kerül az optimalizált weboldal első oldalra – vagy még jobb: első helyre – az organikus keresési találatok eredményoldalán: SERP. A helyezésjavítás két fő módszere a tartalmi alapú, lehetőleg szemantikus

  1. honlap optimalizálás és a
  2. kontextust követő kreatív linképítés.

A két legfőbb szakmai szakszó a SEO és a keresőoptimalizálás. Szószedet: keresőtalálati első hely, első oldal az organikus találatok rangsorában, honlapoptimalizálás, keresőbarát weboldal, top10 helyezett weblap, seo = keresőoptimalizálás, top pozíció

TOP10-be kerülés

Üzleti értéke, marketingértéke – tartják a szakemberek – az első 30 találatnak van, de a kattintások száma exponenciálisan csökken minden hátrább lapozással. Igazi sikert csak az első oldalra kerülés garantál. A keresőmarketing megbízások is általában erre irányulnak, bár nyilvánvaló, hogy a legkurrensebb kulcsszavakkal szép eredmény a második, harmadik táblán való szereplés. Olyat még nem hallottam, hogy valaki csak az első 40-ben akart volna benne lenni.

A SEO-szaki segítsége – tanácsadás, optimalizálás

Ha kedves olvasóm is optimalizáltatna weboldalát, linkprofil építést, pr vagy seo-marketing megbízást adna, akkor először – rátermettségét bizonyítandó – meg kell találnia elérhetőségemet. Ha ez megtörtént, ingyenes tanácsadással is állok rendelkezésére. Vagy nem.

honlapoptimalizalas

Honlap optimalizálás + linképítés eredményezi az organikus találatok javulását

Weboldal optimalizálás – honlap-seo

Nem lehetetlen cél az első hely Google keresőben. Szakismeret és tapasztalat kell annak tudásához, hogyan kerül a keresőbaráttá és relevánssá tett weblap első oldalra, netán első helyre az organikus találatok közt az internetes keresőben a konkurens weblapok között. Seo-marketing, honlap optimalizálás és top10 helyre kerülés. A pozíciójavítás egyedi fogásai – tippek. Megfelelő díjazás ellenében kivételes esetben Skype-on is ad tanácsot a SEO-szakember. ungparty net: organikus találatok

Lokálpolita és kozmopatrióta

piréz hitvallás

Önmeghatározásaim közül alighanem a 2007-ben felvállalt piréz mivoltom definiálása a leghangsúlyosabb. Ahogy piréz hitvallásomban megfogalmaztam:

Piréznek lenni annyi, mint szembefordulni az előítéletekkel. Annyi, mint a másságot értéknek tekinteni, a hátrányosan megkülönböztetett kisebbségekkel elvi alapon azonosságot vállalni. Piréznek lenni annyi, mint szemébe röhögni az összes fajvédőnek, rasszistának, antiszemitának, sovinisztának, nácinak. Piréznek lenni annyi, mint átélni a szabad identitásgyakorlás felemelő érzését.

Nemrégiben újabb felfedezésre jutottam a tekintetben, hogy miként viszonyulok szülőföldemhez és a nagyvilághoz, mennyire vagyok egyiknek, illetve másiknak elkötelezettje, fia, polgára. Arra jutottam, hogy

lokálpolita és kozmopatrióta vagyok.


Malcena at the Gardasee by Klimt.jpg

Lásd még Piréz blogomat is.

Önmeghatározásaim sorában 2007-től felvállalt piréz mivoltom definiálása és a piréz credo után arra jutottam, hogy lokálpolita és kozmopatrióta vagyok – szülőföld, nagyvilág – piréz, személyes, önmeghatározás, hitvallás, kozmopolita, lokálpatrióta, világpolgár, lokálpolita, kozmopatrióta

Hello world!

Ha már a Google volt szíves elhamarkodva indexálni ezt az eredetileg

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!

szövegű, a WordPress blogmotor telepítéskor  automatikusan generált posztot, mielőtt törölhettem volna, akkor csak hadd maradjon itt első bejegyzésként és legyen általa üdvözölve a Világmindegség, továbba abban a tér-idő szingularitás és a nyájas olvasó egyaránt és haránt csíkozva, valamint a Sherlock SEO Keresőoptimalizálás és az ő kapcsolt részei.

hello world - helló világ

Hello World – Hello Word Press Blog

Hello World – Helló WordPress Blog

Az ungparty.net főoldali wordpress blog akaratlan posztja. Blogolás: irodalom és közélet – Balla D. Károly virtuálája, Ungparty Főportál, amely alatt tematikus weboldalak sorakoznak és  személyes webnapló működik. – Helló Világ – vers, próza, jegyzetek – közhírek és magándohogások. Manzárd a földszinten. Nincsen holnap honlap nélkül. – bdk webirodalom

Hello Word – Hello World – BDK

Balla D. Károly posztumusz piréz író webnaplója: üdvözlő poszt – automatikusan generált, de nem törölt bejegyzés. Ha már a Google! Honlap optimalizálás és keresőmarketing – SEO linképítés- Google weboldal keresőoptimalizálás. – Long tail kulcsszavak: bdk blog, ungparty net, balla d. károly blogja, hello world kulcsszó, organikus honlap optimalizálás, helló világ, hello word, wordpress blogpost, keresőmarketing és linképítés, googleoptimalizálás

bdka

Balla D. Károly piréz író és blogfő nemes, az Ungparty Net tulajdonosa